Otomatik ve Elle Yüklemeli Kat Kalorifer Kazanları

otomatik veya elle kat kalorifer kazanları2.fw

Kat Kaloriferi Nedir ?

Kat Kaloriferi; Müstakil evler, Villalar ve apartman dairelerinin bireysel olarak ısıtılmasını sağlayan ısıtma cihazlarıdır.  Lokal ısıtma sistemi yapısı olan kat kaloriferi sistemleri genel olarak merkezi ısıtma sistemleri ile aynı mantıkta çalışmaktadır.  Merkezi ısıtma sistemlerinde binalar ortak bir sistemden çalışırken, kat kaloriferi ise bireysel olarak ısıtma yapmaktadır.

Kat kaloriferi kullanan tüketiciler genellikle ülkemizde en ekonomik yakıt türlerinden biri olan kömür veya odunu tercih etmektedir. Ev veya iş yerlerinde Kat kaloriferi kullanan kullanıcılar, Isınma ihtiyacının yanında ayrıca sıcak su kullanımını da aynı sistem üzerinden karşılayabilirler.  Merkezi ısıtma sistemlerinde kullanılan sıcak su ısıtma sistemleri, bireysel ısıtma sistemlerinde de kullanılabilir. Bu durum da kat kaloriferi kullanıcıları dairelerinde ki radyatörlerin ısıtılması için kat kaloriferi denilen ısıtma cihazlarını kullanırlar. Bu cihazlar kazan sistemlerinden daha küçük kapasiteli cihazlardır.

Kat Kaloriferlerinde sirkülasyon pompaları genellikle cihazın üzerinde olmaktadır. Piyasada genellikle tek daire ile 5 daire arasında ısı üretimi ihtiyacını karşılayan kazan tipleri genel olarak kat kaloriferi olarak isimlendirilmektedir.

Kat Kaloriferleri manuel, otomatik yüklemeli ve üç geçişli, dört  geçişli veya  duman borulu  olarak üretilmektedir. kat kaloriferleri Linyit ve taş kömürü ile odun türü yakıtları verimli ve çevreci olarak yakabilecek şekilde tasarlanmıştır.   stokerli kat kaloriferleri  10-25 mm boyutlarındaki; kömür, kayısı çekirdeği, fındıkkabuğu ve prina gibi katı yakıtları rahat bir şekilde yakacak şekilde dizayn edilmiştir.

Kat Kaloriferi üzerinde standart olarak gelen dijital kontrol paneli ile; Tesisat suyunun sıcaklığını istenilen dereceye ayarlayıp fanını  kumanda ederek, panelde yer alan gösterge kontrolü ile sıcaklığın takibini yapabilirsiniz. Sirkülasyon pompasını; Tesisat suyunun sıcaklığına göre kumanda ederek de elektrik tasarrufunda bulunabilirsiniz.  Panel üzerinde yer alan Emniyet termostatı ise kazanı aşırı ısınmalara karşı korumaktadır.

ACP_PDF 2_file_document

 

Daiwa Ürün Kataloğu İçin Tıklayın

 

ACP_PDF 2_file_document

 

Termodinamik Ürün Kataloğu İçin Tıklayın